Алферац е една от най-красивите и ярки звезди от съзвездието Андромеда. Пълното ѝ име е дадено от древните арабски астраноми- „Сиррах ал-Фарас", в превод- „пъпа на коня", тъй като по-рано звездата е била включена в съседното съзвездие Пегас. Сега тя символизира главата на Андромеда.
Алферац е една от най-красивите и ярки звезди от съзвездието Андромеда. Пълното ѝ име е дадено от древните арабски астраноми- „Сиррах ал-Фарас”, в превод- „пъпа на коня”, тъй като по-рано звездата е била включена в съседното съзвездие Пегас. Сега тя символизира главата на Андромеда.
Алфарец се счита за щастлива звезда в астрологията, защото е способна да дари свобода и авторитет. В края на февруари и до средата на март тя е в съвпад с Уран- изключително рядко явление. Но „даровете” на това съзвездие изискват коренна промяна. Основното направление наистина е независимост, сваляне на „товарите”, особено от миналото, а според Уран- по един внезапен начин.
И така, индивидуалността на всеки, поривът към независимост, наситените страсти и желания ще поискат някаква жертва-в повечето случай част от чувства, привързаност, които ще се заменят от други социални цели- по-близки до индивидуално предназначение. В друг случай любовта и/или нещо ценно за нас ще се „изпита”, ще изисква адекватна реакция, за да бъде спасено и след това да се превърне в ново начало.
Алфарец означава „жертвоприношение” в астрологичните тълкувания. Ако направим асоциативна препратка към гръцката митология, може да считаме, че ще има и чудовища, и герои, и принцеси през следващите седмици, а мнозина ще попаднат в „приказка”, която ще преобразува живота им. И всичко тръгва от силното Его, може би нещо дребно, което ще бъде последвано от големи събития. Полезно е да си припомним легендата за Андромеда и да си пожелаем щастлив шанс до 13 март: „Ала след като се омъжила за царя на Етиопия, суетната Касиопея /майката на Андромеда/ се възгордяла и започнала да говори, че царица Касиопея е най-красива сред сестрите си. Разгневените нереиди помолили бога на моретата за помощ. Посейдон пуснал огромна вълна към Етиопия, ала Касиопея я спряла със своята магическа сила. Щом видял това, богът на моретата изпаднал в ярост и решил да изпрати голямо и страшно чудовище, което да даде урок на царицата. Цефей загубил всякаква надежда, царството му се изпълнило с плач и стенания, никой не смеел да излиза навън от страх. И тъй, най-накрая Цефей решил да се обърне към оракула Амон, попитал го, как да спаси страната си. А оракулът отвърнал, че трябва да даде дъщеря си на чудовището, за да се спре наказанието на Посейдон. Андромеда приела жестоката си съдба и позволила да я приковат на брега, където чудовището щяло да я разкъса. Побледняла от страх, стояла в подножието на скалите. Тогава нейде отгоре я съзрял Персей, и щом я видял, в сърцето му пламнала любов. Спуснал се бързо при нея и тя му разказала как майка ѝ разгневила боговете, та сега тя трябвало да изкупи греха ѝ. В този миг морето започнало да бушува и от вълните се подал страшният звяр. Преди време Зевсовият син убил горгоната Медуза , от чийто вид всеки смъртен се вкаменявал. Героят използвал щита си, за да вижда Медуза, и така успял да у изненада и да я победи, отрязал главата ѝ. От кръвта, която изтичала в морето, се родил Пегас. За да спаси Андромеда, показал главата на Медуза на чудовището и то се вкаменило.”
Добави коментар