В зимния сезон, когато сме по-уязвими на заболявания, информация свързана с повишаване на имунитета ни е от особена важност. Новата Световна култура поставя в основата си за здравето на човека храненето с чиста и доброкачествена храна. Разбира се, това не е случайно. В чревната лимфоидна тъкан са разположени над 80% от клетките на имунната система. Това формира "втория мозък" на организма, който има за задача да го предпазва и защитава от болестотворната агресия на патогенните микроорганизми.
В зимния сезон, когато сме по-уязвими на заболявания, информация свързана с повишаване на имунитета ни е от особена важност. Новата Световна култура поставя в основата си за здравето на човека храненето с чиста и доброкачествена храна. Разбира се, това не е случайно. В чревната лимфоидна тъкан са разположени над 80% от клетките на имунната система. Това формира “втория мозък” на организма, който има за задача да го предпазва и защитава от болестотворната агресия на патогенните микроорганизми.
Сега се установява, че хиляди микробни видове живеят в съжителство с човека. Те условно се разделят на – полезни, вредни и латентни. Равновесието помежду им – определя състоянието на здраве, болест, епидемии и смърт.
За повечето хора е ясно, че увеличението на броят на вредните микроорганизми се провокира от лоша хигиена, при големи физически или психически натоварвания, резки температурни колебания, недостатъчно или непълноценно хранене, продължителна употреба на токсични или химични вещества .
В природата пробиотиците /полезните микроорганизми/ са естествените врагове на вредните микроби. Те ги унищожават чрез млечната киселина, бактериоцините и други биологично активни вещества, отделяни от тях. След революционното откритие на траките количествата на първично приетите с млечните храни живи Lactobacillus bulgaricus и Streptococcus thermophilus и вторично размножили се с тяхна помощ Lactobacillus acidophilus достигат милиарди в 1 грам чревно съдържимо. Достига се необходимата доза, спираща развитието на вредните микроби и причиняваните от тях болести. Открита е древната формула на живота – храната да е равна на лекарство. Всъщност хиполипидемичният ефект на млечните продукти, съдържащи живи клетки на Lactobacillus Bulgaricus, е обект на засилени експериментални и клинични проучвания във водещи медицински и лечебни заведения в чужбина. Ние знаем, че японската нация на практика е установила и признала уникалните лечебни свойства на Lactobacillus Bulgaricus, в тежката й борба с раковите заболявания…
Проф.о.р. ген. майор Никола Александров разработва висококачествени пробиотични продукти, подобряващи здравето на човека, чрез съчетаване на научен опит и високи биотехнологии. Пробиотичните продукти са без аналог като ефективност и този факт е доказан чрез редица проучвания и утвърждаване на световните пазари. Всички пробиотични продукти са експериментално разработени и клинично изпитани във водещи лечебни учреждения в България – Медицинските университети в София, Варна и Плевен, НИСМП “Н. Пирогов”, Военномедицинска академия — София, Българска академия на науките, Национален център по онкологични заболявания – София, Национален център по хигиена, медицинска екология и хранене – София и в други научни институти. Някои от тях са обект на съвместно проучване и разработване с водещи учени от Вюрцбургският медицински университет – Германия, Военномедицинска академия Храдец Кралове – Чехия, Военномедицинска академия – Варшава, фирма Меiji – Япония и Военномедицинска академия в Санкт Петербург – Русия. Обект на клинично изпитване са били здрави хора – летци, подводничари и доброволци поставени в експериментално състояние на моделирано корабокрушение и въздушни катастрофи.Клиничните изпитания са проведени и при болни с черепно-мозъчни травми, изгаряния на кожата, различни отравяния включително и злоупотреба с наркотици и алкохол, вирусни хепатити, септични състояния, тежки алергични и токсоалергични заболявания и др. Продуктите са изследвани експериментално и при животни за ембриотоксичност, за лъчезащитен ефект, за влияние върху стомашни язви.Резултатите от проучванията са докладвани на престижни научни форуми в Европа – Рим, Будапеща, Букурещ , Париж, Атина, Варшава, Санкт Петербург, Москва, в Азия и Африка — Истанбул, Триполи, Багдад, Америка — Филаделфия, Хавана, Токио и др.
Четете още на http://www.daflorn.com/
Добави коментар